آموزش طراحی وب سایت

ویژگی های ساخت وب سایت حرفه ای
ویژگی‌های بخش اعظمی برای ساخت وب سایت ماهر در حیث گرفته می گردد ولی اکثری از کارشناسان بر ویژگی‌های ذیل اتفاق نظر دارا‌هستند .

پباده سازی گرافیک

پباده سازی گرافیک در تارنما حرفه‌ای می بایست به وسیله یک گرافیست حرفه‌ای صورت بپذیرد . گرافیست حرفه‌ای دو عنصر زیبایی‌شناسی و کاربرد را با هم در لحاظ می گیرد . وی شناخت نیکی از رنگ‌ها داراست و با اعتنا به دسته کسب‌وکار و هدف آن , رنگ‌های متناسب را گزینش می نماید . ضمنا دقت دارد که کاربران به راحتی بتوانند به لینک‌ها و صفحات متبوع خود دسترسی داشته باشند . این مورد به خصوص زمانی اهمیت دارد که قالب وب سایت به حالت منحصربه‌فرد پباده سازی شود .

سرعت مناسب

به طور معمول یوزرها حوصله توقع کشیدن برای بارگذاری شدن سایت‌ها را ندارند . سایتی که سرعت ذیل داشته باشد به زودی بسیاری از یوزرها خود را از دست خواهد داد . از این پیشین , سرعت وب سایت یک کدام از عامل ها موءثر بر بهبود بهینه سازی وب سایت نیز می باشد . دست اندرکاران زیادی بر سرعت وب سایت تاثیر می گذارند . مواردی مثل عصر پاسخ‌دهی سرور , حجم فایل‌ها و عکس‌ها , توزیع محتوا و … . در ساخت وب سایت حرفه‌ای همه این دست اندرکاران در نظر گرفته میگردند تا سایت در کوتاه‌ترین دوره ممکن لود شود .

پباده سازی ریسپانسیو

یکی‌از مهم ترین ویژگی‌های یک سایت حرفه‌ای ریسپانسیو یا واکنش‌گرا بودن آن است . امروزه بخش اعظمی از یوزرها با به کارگیری از تبلت‌ها و موبایل‌های خویش از سایت‌ها مشاهده می‌کنند . سایتی که ریسپانسیو باشد خود را با همگی دستگاه‌ها سازگار میکند و در نتیجه در تمامی دستگاه‌ها به خیر و خوبی سناریو داده می‌شود . در‌این‌حالت‌ کاربران میتوانند به راحتی اسکرول یا زوم کنند , به صفحه های مختلف بروند و متن ها را بخوانند . در طراحی وب حرفه ای این نکته مطلقا بایستی در لحاظ گرفته شود .

رابط کاربری و تجربه کاربری ( UI و UX )

خصوصیت های ساخت سایت ماهر

در باب رابط کاربری و تجربه کاربری سخنان بخش اعظمی بیان شده شده‌است با این وجود بخش اعظمی از اشخاص هنوز نیز این دو مضمون‌ را به جای هم به کار می‌برند! منظور از تجربه کاربری حس و حالی است که استفاده کننده در تعامل با وبسایت شما به دست می آورد . طراح UX در خصوص کاربران تحقیق می کند و نیازها و خواسته‌هایشان را می‌شناسد و سپس با چک این داده‌ها سیستم‌ها , مسیرها و ساختارها را پباده سازی میکند . وی مشخص و معلوم می نماید که کاربران چگونه و از چه مسیری به داده ها متبوع خود برسند .

خواسته از رابط کاربری همه صفحات و المان‌هایی مثل دکمه‌ها و آیکون‌ها است که کاربر برای تعامل با سایت از آنان به کار گیری میکند . طراح UI مسئولیت تولید نمای بصری خلاقانه و الهام‌بخش را بر عهده داراست .

نیازی به اعلام کردن نیست که در ساخت وب سایت حرفه ای باید موادتشکیل دهنده رابط کاربری و تجربه کاربری کاملا در لحاظ گرفته شود و وب سایت بایستی بر پایه ی تحلیل‌های ظریف آن ها پباده سازی شود .

بهینه سازی وب سایت یا سئو سایت برای موتورهای جست و جو

سئو در سطوح متفاوتی انجام می گردد . شرکت‌ها می بایست سایتی را به شما تحویل بدهند که از حیث فنی کاملا برای موتورهای جست‌وجو بهینه‌سازی شده باشد . بخش مهمی از سئو سایت در سطح محتوا انجام میگردد . به کارگیری از کلیدواژه‌های مطلوب و ارائه محتوای باکیفیت تاثیر اکثری در ارتقاء تعداد بازدیدکنندگان و بهبود جايگاه تارنما در ورقه نتایج گوگل و موتورهای جست‌وجوی دیگر داراست .

بعضی از شرکت‌های طراحی وب سایت ماهر خدمات سئوی وب سایت را نیز به مشتریان خود ارائه میدهند . توجه داشته باشید که انتخاب لغات حساس مطلوب و ارائه محتوای کیفیت خوب از مهم‌ترین مشخصه‌های وبسایت حرفه ای می باشند و نقش مهمی در بهبود وب سایت شما دارا هستند . خوب تر است این کار را به اشخاص کارشناس بسپارید .

مدیر سهل وآسان

فرقی ندارد از کدام زبان برنامه‌نویسی یا این که سیستم مدیریت محتوا استفاده می کنید , درهرصورت یکی مشخصات طراحی وب سایت حرفه ای سیستم یا پنل رئیس بی آلایش و راحت است . بخش رئیس بایستی به گونه‌ای پباده سازی شود که هر فردی بتواند به راحتی با آن کار نماید . مدیریت سایت بایستی بتواند به راحتی محتوای مورد نظر خویش را به راحتی بار گذاری نماید و اصول سئوی وب سایت را در بخش‌های متفاوت به کار بگیرد .

هزینه ساخت سایت ماهر
نمی‌توان قیمت دقیقی برای ساخت وب سایت ماهر اعلام‌کرد . شرکت‌ها طبق پیشنهاد شما , خواسته‌هایی که دارید و امکاناتی که برای تارنما در لحاظ گرفته‌اید , هزینه و بازه زمانی مجال پیاده‌سازی را معین می‌نمایند . نکته بدیهی این است که برای داشتن یک وبسایت حرفه‌ای بایستی هزینه بیشتری بپردازید چرا‌که یک


در دنیای ساخت سایت اسامی و گونه های متنوعی مطرح میگردد . از ساخت وب سایت اختصاصی گرفته تا سایت‌های وردپرسی و سایت‌های مهیا و … . تفاوت دربین این اشکال در ذهن بسیاری از یوزرها سوال ایجاد مینماید . درین مطلب به بازنگری معنای طراحی وب سایت مخصوص میپردازیم و تفاوت آن را با سایت‌های آماده ابلاغ خواهیم کرد .

تارنما منحصر چیست؟
اولین نکته در زمینه‌ی سایت‌های منحصر این است که در پباده سازی آن‌ها از سیستم‌های مدیر محتوای مهیا , مانند وردپرس یا این که جوملا استعمال نمیشود . این سایت‌ها از آغاز با کدنویسی در دور و اطراف برنامه‌هایی نظیر PHP یا این که ASP . NET پباده سازی می شوند .

بنابراین روشن میشود که طراحی قالب منحصر به فرد ارتباطی با ساخت سایت منحصر به فرد ندارد . گاهی ممکن است شرکت سایت را بر شالوده سیستم رئیس محتوای آماده‌ای مانند وردپرس بسازد اما قالب یا پوسته ظاهری آن را اختصاصا برای شما پباده سازی نماید . یعنی از قالب‌های مجانی وردپرس یا قالب‌هایی که تا قبل از این در شرکت طراحی شده بوده است , به کار گیری نکند .

زمینه دیگری نیز موجود هست که در آن , شرکت با استفاده از زبان‌های برنامه‌نویسی , کدهای مدل مشخصی از سایت را می‌نویسد . به عنوان مثال نمونه‌ای از یک وب سایت فروشگاهی طراحی می کند و آن را به مشتریان گوناگون میفروشد . در‌این حالت , کدهای تارنما برای کمپانی منحصربه‌فرد است و به یک مشتری یگانه اختصاص ندارد . یعنی شرکت‌های دیگر به کدهای این وب سایت دسترسی ندارند .

در حالت دیگر , کمپانی یک سیستم رئیس محتوای مخصوص برای خویش می‌سازد و همگی سفارش‌ها را در‌این محفظه طراحی میکند . سیستم‌های رئیس محتوای همگانی مثل وردپرس ویژگی‌ها و تجهیزات فراوانی دارند که بخش اعظمی از آنها در بسیاری از مورد ها مورد استفاده قرار نمی‌گیرند . سیستم‌های مدیر محتوای منحصربه‌فرد طراحی وب سایت وبنا این بخش‌های مازاد را ندارند و به همین منظور در آن ها می‌توان تخت‌گاز به اطلاعات دیتابیس دسترسی پیدا کرد . از سوی دیگر به علت اشراف کمپانی بر ارتباطات داخلی کدها , این سیستم‌ها انعطاف‌پذیری بالایی دارند .

در صورتیکه سایت‌های مهیا شرکت‌ها امکانات مورد نظرتان را نداشته باشد , ایده جدیدی داشته باشید یا به هر علتی یک سایت با کدنویسی مخصوص بخواهید , کمپانی صفر تا صد تارنما را اختصاصا برای شما پباده سازی می‌کند . دراین‌صورت همگی بخش‌های وبسایت , از کدهای آن گرفته تا قالب و پوسته ظاهری فقط برای شما پباده سازی شده است و مثال دیگری از آن وجود ندارد .

تفاوت طراحی سایت اختصاصی با سایت‌های فراهم
تفاوت ساخت سایت منحصربه‌فرد با وبسایت های مهیا

با مباحثی که مطرح شد احتمالا تا کنون تفاوت در میان سایت‌های منحصر و سایت‌های فراهم را فهم و شعور کرده‌اید .

سایت‌های آماده بر پایه ی سیستم‌های رئیس محتوای جهانی مانند وردپرس , جوملا , دروپال و … نوشته می شوند . در‌این‌حالت‌ شرکت‌ها بدون چاره نیستند همه چیز را از صفر برنامه‌نویسی نمایند و سرعت طراحی وب اضافه خواهد بود .
در ساخت سایت منحصر , شرکت‌ها با توجه به سبک و امکانات مورد علاقه خویش , یک لهجه برنامه‌نویسی را انتخاب می کنند و بر پایه ی آن , کلیه جزئیات سایت را طراحی میکنند .
در ساخت سایت منحصربه‌فرد فرصت و نیروی انسانی بیشتری صرف می‌شود . معمولا این نوع از طراحی زمانی به کار می‌رود که سایت‌های آماده ویژگی‌های مورد نظر کارفرما را نداشته باشند .
هزینه طراحی سایت اختصاصی
مانند کلیه انواع دیگر , هزینه ساخت وب سایت مخصوص هم به تجهیزات و ویژگی‌های وبسایت وابسته است . طبیعتا هزینه‌ای که برای این مدل سایت‌ها باید بپردازید بیشتر از هزینه سایت‌های آماده خواهد بود . برای داشتن یک وبسایت با پباده سازی منحصر باید هزینه‌ای دو برابر سایت‌های دیگر در نظر بگیرید .
منبع : webnagroup.ir

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *